Джа Морант от Гризлис получава емоционално посрещане от Дерик Роуз в дебюта си у дома след отстраняването
New York Post | 2023-12-22 | 08:22:33

Джа Морант беше засипан с освирквания в първия си мач след наказанието в Ню Орлиънс, но беше посрещнат с отворени обятия, когато се върна у дома дебютира след отстраняването му в четвъртък вечер срещу Индиана Пейсърс.

24-годишният страж получи бурни аплодисменти, когато името му беше обявено по време на представянето на играча и беше посрещнат с лично добре дошъл обратно от Дерик Роуз преди съобщението.

„И от името на феновете, искам да кажа добре дошъл отново, Джа“, каза Роуз от централния корт. „Гордеем се с теб, кратък. Останете заключени и ние ви оценяваме. Бъди благословен."

Морант помогна на Гризлис да победят Пейсърс със 116-103 в четвъртък вечер, отбелязвайки 20 точки при победата.

Той също имаше най-добри за отбора осем асистенции и свали пет дъски.

Морант вкара 7-от-16 от полето и 1-за-3 от 3 точки.

„Беше добре. Беше добре, хареса ми“, каза Морант пред Bally Sports след мача. „Тук е моето семейство, обичам да мога да играя отново пред тях и определено обичам да идвам и да спечеля. Но, да, човече, просто го обичам.

Единствената тройка на Морант дойде в последната минута на първата четвърт, когато той я събори, за да даде преднина на Гризлис с 35-22.

Морант загуби 34 точки в първия си мач срещу Пеликанс по-рано през седмицата и Мемфис вече е 2-0 със звездата отново в състава.

Морант беше отстранен от НБА за 25 мача, след като размаха огнестрелно оръжие на живо в Instagram – вторият подобен инцидент, в който участва, включващ оръжие.

Беше му наложена забрана от осем игри за първи път.

Звездата на Гризлис няма да получи шанс да играе отново пред родната публика до новогодишната нощ, когато Мемфис се завърне от гостуване с четири мача, за да се изправи срещу Сакраменто Кингс.